• Address Iran, Tehran
  • Email Info@ahangetasvir.com
  • Phone 02188231420-22

مصاحبه با بهروز فروتن بنیانگذار شرکت بهروز

در برنامه چراغ قرمز این هفته با جناب آقای بهروز فروتن ، بنیانگذار شرکت بهروز مصاحبه‌ای پربار داشتیم. در این برنامه شما را پشت چراغ قرمز تجربیات بهروز فروتن نگاه خواهیم داشت.

بهروز فروتن کارآفرین و بنیانگذار شرکت بهروز در سال 1324 در امیریه تهران چشم به جهان گشود.

وی بیش از ۴۰۰ لوح و تندیس افتخار داخلی و بین‌المللی دریافت کرده، نخستین سفیر یونیسف در ایران بوده و در سال ۱۳۸۴ بعنوان قهرمان قهرمانان صنعت غذایی انتخاب و تمبر یادبودی نیز به همین مناسبت در ایران منتشر شده‌ است. وی همکار سازمان ملی استاندارد ایران است و بیش از ۹ کنگره ملی صنایع غذایی دایر نموده، مشاور عالی خانه صنعت و معدن، عضو کمیسیون کار و اخلاق اجتماعی اتاق ایران، عضو مجمع خیرین دانشگاه فنی حرفه‌ای و دانشگاه تهران و دانشگاه شریف، نخستین پایه‌گذار مرکز تحقیقات غذایی ایران و همچنین عضو شورای صنایع غذایی کشور است. از وی بعنوان کارآفرین نمونه کشور ده‌ها سخنرانی و مصاحبه در نشریات مختلف ایران موجود است. همچنین وی نویسنده چندین کتاب منجمله کتاب همیشه برخاستن و کارآفرینی است که در دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. فروتن در بیش از ۳۰۰ کنفرانس داخلی و بین‌المللی حضور داشته و به سخنرانی پرداخته‌ است. وی به دلیل تلاش برای کاهش بحرانی بیکاری در ایران توسط رؤسای جمهوری وقت ایران من جمله هاشمی رفسنجانی، سید محمد خاتمی، محمود احمدی‌نژاد و حسن روحانی مورد تقدیر قرار گرفته‌است.

فروتن تا سال ۱۳۹۰ برای بیش از ۱۵۰۰ نفر در ایران ایجاد شغل کرد و اکنون به صورت داوطلبانه به تولید و آموزش در مناطق جنوب تهران مشغول است و در نشست‌های تخصصی به آموزش مهارت‌های کارآفرینی برای جوانان مشغول است.

در اوایل سال ۱۳۹۰ فروتن کتابی را تحت نام کارآفرینی به شیوه بهروز فروتن برای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف نوشت که مورد استقبال دانشجویان و کارآفرینان ایران قرار گرفت. این کتاب شامل چهار فصل می باشد. فصل اول به تاریچخه پیدایش غذا و صنایع غذایی اشاره دارد. فصل دوم با عنوان “بهروز ” از آغاز تا امروز. فصل سوم به زندگی و روزگار بهروز فروتن پرادخته است و فصل آخر به تفصیل به رمز موفقیت کارآفرینی اشاره شده است. همچنین مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف در راستای الگوسازی‌ روشهای ایجاد شغل و کارآفرینی در جامعه ایرانی مجموعه یک صد جلدی کار آفرینان بزرگ ایران را به نگارش درآورد تا با انتقال نکات مهم و لازم به ذکر آنها به نسل جوان از آنان نسلی توانمند و کارآفرین ساخته و به منصه ظهور برساند. در این کتاب از بهروز فروتن بعنوان یک کارآفرین موفق ایران صحبت شده است.

نظر شما را به این قسمت از برنامه چراغ قرمز جلب می کنیم: